PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106411}

X-Men: Ostatni bastion

X-Men: The Last Stand
7,1 145 653
oceny
7,1 10 1 145653
5,5 17
ocen krytyków
X Men: Ostatni bastion
powrót do forum filmu X-Men: Ostatni bastion

Żeby Bryan Singer któegoś dnia olał "Ostatni Bastion" i zrobił jeszcze raz "X-men 3" tak jak on to
chciał zrobić na początku, a z tego co wiem, miałnaprawde dobry pomysł na fabułę.

O samym ostatnim bastionie pisałem tutaj http://www.filmweb.pl/film/X-Men%3A+Ostatni+bastion-
2006-106411/discussion/Rozczarowujacy+fina%C5%82,2422763 jeśliby ktoś chciał się
dowiedzieć, dlaczego akurat tak uważam.

mim1312

Bez "The Last Stand" nie byłoby "Days of Future Past" w obecnej postaci.

ocenił(a) film na 5
hr_dooku

z tego co wiem nowi "X-meni" wywalają z kanonu "Genezę", "Wolverine'a" i właśnie "Ostatni Bastion", więc nie sądzę żeby to miało wpływ na cokolwiek.

mim1312

Nie wywalili tylko zmienili linię czasową.

ocenił(a) film na 9
mim1312

Genezę na szczęście wywalili ale ostatni bastion i The wolverine jak najbardziej zaliczają się do serii

ocenił(a) film na 5
wolverine11

Niestety ale nie. W Ostatnim Bastionie Xavier umiera a Magneto traci swoje moce. W "Days of Future Past" Magneto ma swoje moce a Xavier żyje.

ocenił(a) film na 9
mim1312

Jak Xavier przeżył trzeba było samemu wywnioskować z tego co mówił uczniom i ze sceny po napisach. A magneto ma moce bo remedium nie było chyba trwałe

ocenił(a) film na 4
mim1312

Geneza nigdy nie była w kanonie filmowym.

DoFP zmienia całkowicie linię czasową sprawiają, że wszystkie filmy poza First Class nie miały miejsca.

ocenił(a) film na 10
mim1312

Głupoty piszesz, 'Ostatni Bastion' to doskonała ekranizacja, jak najbardziej wpisująca się w serię.

ocenił(a) film na 9
plooshack

Jak najbardziej się z tobą zgadzam i nie rozumiem pojazdów po tym filmie ;_; ktoś spostrzegawczy zrozumie jak charles przeżył chociaż oglądając piąty raz ten film dalej nie wiem jak magneto odzyskał moce

ocenił(a) film na 10
wolverine11

No niewątpliwie wpadają w spostrzegawcze oko pewne nieścisłości, ale jak już pisałem w innym temacie o Xavierze, komiksy z X-Men charakteryzują się częstymi zabawami z czasem, alternatywnymi rzeczywistościami, podróżami międzywymiarowymi, i tak dalej, i tym podobne. Zatem cokolwiek by się nie wydarzyło i ktokolwiek by nie ucierpiał, zawsze jakimś cudem udaje się go przywrócić do fabuły. I nie ukrywam, to potrafi być nieraz irytujące. Dlatego powrót Xaviera w DOTFP, niezależnie od scenek po napisach we wcześniejszych filmach i w ogóle, nie musiał zostać nawet w żaden logiczny sposób wyjaśniony. Tak się stało i już, czy to dzięki zmieniającej rzeczywistość Scarlet Witch, czy to za pomocą przeniesienia jaźni Xaviera do brata bliźniaka, czy to za sprawą klonowania, tudzież reprodukcji ciała z rozbitych przez Phoenix cząsteczek, aż po możliwość przybycia Xaviera z równoległej rzeczywistości, opcje są nieograniczone. I kwestia odzyskania zdolności przez Magneto mogłaby zostać 'wyjaśniona' w podobny sposób :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones