PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106411}

X-Men: Ostatni bastion

X-Men: The Last Stand
7,1 145 623
oceny
7,1 10 1 145623
5,5 17
ocen krytyków
X Men: Ostatni bastion
powrót do forum filmu X-Men: Ostatni bastion

Zauważyłam ,żecz ciekawą w filmie.Pod koniec filmu Magneto siedzi przed szachownicą i wyciąga rękę do pionka ,czy kotoś zauważył że pionek się...PORUSZYŁ!!!! Tak poruszył się ,trzeba się przypatrzeć dokładnie i to widać ,czy to znaczy ,że remedium nie unicestwia genu X w całośći ,albo po paru latach,dniach,miesiącach gen X się regeneruje i mutant ponownie odzyskuje siły?? Czekam na opinię i pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
cream17

NAPRAWDE SIE PORUSZYŁ?! NIEMOŻLIWE!!! jesteś chyba ostatnią osobą która to zauważyła na świecie, bystrzak.

nekia

Nie bądź wścipska :P:P:P ja to dopiero wczoraj oglądałam :P ,a co myślisz na temat tego remedium ,działa - nie działa ? ?

ocenił(a) film na 5
cream17

Ja myślę, że to chyba jasne - lek ma działanie czasowe, nie powoduje trwałej likwidacji genu mutującego. Magneto odzyska siły i inni mutanci tak samo. Poza tym nie wszyskie uśmiercone postacie są tak do końca martwe ;) Patrz: scena po napisach, i nie wyjaśniony do końca wątek Cyclopsa. To wszystko zostawia furtkę dla części czwartej, której już nie mogę się doczekać :)

ocenił(a) film na 8
Dwight_

czytałem, że czwarta ma być kontunuacją pierwszej klasy, która nie specjalnie mi podpadła.

Osobiście najbardziej podobał mi się Ostatni bastion z Ianem McKellenem w roli Magneta. Genialne sceny walki, genialne rozkręca się cała akcja, świetny przekrój mutantów, genialne zmiany akcji i scenerii. Szkoda, ze kontynuacja na 2014 ma być z pierwszej klasy....

Moim zdaniem najlepsze czesci to II i III.

PS
mam pytanie do fanów: Kto by wygrał ten blondas bestia z jedynki - pomocnik Magneta, czy ten mięśniak z III części którego magneto uwolnił razem z Mistyczką? Walka mędzy nimi musiałaby być ciekawa.

ocenił(a) film na 8
Dwight_

Ze sceny z chłopakiem od leku wynika, że remedium działa szybko, ale niekoniecznie na długo. Dotkniesz - znika, odwrócisz się - pojawia się. A tak naprawdę w filmie widać więcej transparentów, niż leczonych, co też daje do myślenia.

ocenił(a) film na 7
nekia

polubiłabym twój komentarz ale to nie fejsbuk:p

użytkownik usunięty
lolita5

Cholera, już myślałem, że mój, a to tylko powiadomienie, że ktoś napisał komentarz w obserwowanym wątku. A już się zastanawiałem co takiego fajnego napisałem :)

ocenił(a) film na 8
cream17

ale czy w ogóle jest jakaś mowa o czwartej części??

ocenił(a) film na 8
Vala_MalDuran

jakbys się interesował to byś wiedział, że jest

ocenił(a) film na 7
deamon82

eh, ja nie widziałem, żeby pionek się poruszył, a rzypatrywałem mu sie dokładnie. Ale jest jeden uniwersalny dowód na to ze pionek się jednak nie poruszył - przecież pionki łącznie z szachownicą nie są z METALU

Nie_Wie

Może te były? Tak się przypadkiem składa, że można je wykonywać z różnych rzeczy. Są z plastiku i kości słoniowej. Czemu nie mogą być z metalu? Zbieg okoliczności sprawił, że kupiłam mojemu tacie na gwiazdkę pionki i szachownicę zrobione z ołowiu. To też raczej metal jest.

Pionek poruszył się. Może okularki by się przydały?

ocenił(a) film na 7
Yvonne_5

co wy mówicie?! Pionek się nie poruszył, a pionki, było widać wyraźnie, nie były metalowe, chyba że pofarbowane...a tak na marginesie to noszę okulary

Nie_Wie

Poruszył się. Dam sobie rękę odciąć. Przyjrzyj się uważniej. On się nie przesuwa po planszy tylko deliktanie, minimalnie chwieje się. Specjalnie jest tak zrobione i zaraz potem leci głośna muzyka i napisy żeby widz nie był pewien czy to zobaczył czy nie. Pionek się delikatnie zachwiał.

Yvonne_5

Właśnie że widać że są metalowe. Grałeś kiedyś w szachy na świeżym powietrzu? Pionki są z metalu bo są cięższe, a takie z drewna może zdmuchnąć silniejszy podmuch wiatru.

ocenił(a) film na 8
Nie_Wie

1.kupowałeś te pionki?
2.no tożle dobrali ci okulary?
pionek sie poruszył, chyba gównianą wersję ściągnąłeś nagrywaną kamerą w kinie i gówno tam widać

ocenił(a) film na 7
deamon82

1.Nie kupowałem tych pionków
2.W okularach mam wadę -0,25.
3.Nie przewidziałem tego, że rzeczywiście na wolnym powietrzu gra się w cięższe piony
4.Sprawdzę to jeszcze raz.









P.S.Ale później.

ocenił(a) film na 7
Nie_Wie

Rzeczywiście poruszył się, ale dlaczego nie zauważyłem tego wcześniej?

ocenił(a) film na 9
Nie_Wie

No jasne że sie poruszył! ja mam gównianą wersje filmu i nawet tam widac że się rusza, a tak poza tym to racja z tymi metalowymi pionkami, przy wietrze mogą się zrucić. No i tak, w takim razie musi być część czwarta!
pozdro dal fanów!:)

ocenił(a) film na 10
Nie_Wie

To nas się pytasz dlaczego nie zauważyłeś tego wcześniej?

cream17

Remedium działa tylko że Magneto ma taką siłę !!chyba

Kysio_2

Czy nikt nie wpadl nato ze pionek mogl sie poruszyc pod wplywem wiatru??Tez jest taka mozliwosc, moze magneto prubowal sprawdzic czy posiada moc a wiatr zawial,te scena daje do myslenia

ocenił(a) film na 8
kacperek243

tak a może pierdnął, i co jeszcze wymyślicie

ocenił(a) film na 8
deamon82

pierdnął - dobre..!;]
poruszył sie na 100%, już nie mogę się doczekać 4 cześci - zna ktoś może tytuł, wie kiedy będzie premiera??

ocenił(a) film na 8
Kamu

Narazie Wolverine'a nie zaczęli kręcić, więc najwcześniej w 2010, a o tytule to nie ma mowy

ocenił(a) film na 8
deamon82

o kurde! jaki ja stary wtedy będę! ale i tak obejrzę choćby 4 część miała być w 2020;] X-meni są najlepsi! <od dzieciaka ich oglądałem, czytałem... sentyment taki - wiecie...>

ocenił(a) film na 8
Kamu

ja już jestem stary, a pomyśl o tych co maja 50 na karku ile musieli czekać

deamon82

X2 kończy sie też z taką nutą "podstępu". Jak lecimy nad jeziorem tuż pred napisami, na tafli pojawia się zarys feniksa. Czyli już wtedy Jean się przemieniła. Co zresztą widać gdy zatrzymuje wode i unosi odrzutowiec, ona prawie płonie. Tylko kiedy jej tak wlosy urosły...? xD

ocenił(a) film na 8
Black_Martini

Nie widziałaś że w X2 miala nlakierowane do tyłu, wystarczyło parę miesięcy, woda zmyła lakier i włosy długie...

ocenił(a) film na 7
deamon82

Tak, i co jeszcze ;). W dwójce miała wyraźnie krótkie włosy. A jest jeszcze coś takiego jak peruka i przedłużanie, więc zapewne stąd długie włosy.

użytkownik usunięty
grzegorz_02

Janssen tak, ale Jean? ;) Przeciez ona tkwiła pod woda trochę czasu... Nie aż tak długo, zeby jej tyle włosy urosły.

"nalakierowane do tyłu" dobre, ja pracuję w modelingu i jeszcze sie nie zdarzyło żeby tkie włosy styliści tak nalakierowali. Nie mam pomysłu jak z tymi włosami było ale to nie peruka ani lakier.

ocenił(a) film na 8
alejandro525

jeśli to nie hairspray http://www.geekroar.com/film/archives/x2_jean_grey.jpg to wytłumacz jak trzymają się te włosy

deamon82

Nie chodzi o to że włosy nie są nalakierowane tylko o to że nie mogą z długości do pasa zrobić po szyję. Wytłumaczyłem bo inaczej juz nie umiem.

ocenił(a) film na 8
alejandro525

a ja nie pisałem nigdzie, że ona w X2 miała włosy do pasa to raz , a dwa przez parę ładnych miesięcy które tam spędziła (w tym czasie wiele się wydarzyło wnioskując z fabuły filmu, więc trochę to trwało) włosy trochę jej urosły, w X2 gdyby nie miała nalakierowanych do tyłu to by dłuższe się wydawały no i w X3 aż do pasa nie miała tych włosów: http://www.themoviebinge.com/xmen15.jpg

deamon82

To z tą długością do pasa to przenośnia. Ile czasu mineło to niewiem, ogłądałem ten film w USA pare dni po premierze światowej to troche mi się zapomniało. Źle zinterpretowałeś mój post, a ja inaczej nie umiem wytłumaczyć (studiowałem reklame a nie polonistyke).

ocenił(a) film na 8
alejandro525

minęło sporo czasu, świadczą o tym chociażby akcje wykonane w tym czasie przez Mystique

ocenił(a) film na 8
deamon82

fajnie tak czytać tą kłótnie o tym czy kobiecie o nieskończonej mocy urosły tak szybko włosy czy założyła perukę. Jej moc nie ma ograniczeń pewno jakby chciała to by miała 5 metrowy warkocz i brodę ;)

a co do remedium to tak jak ktoś już zauważył moc tego dzieciaka nie była trwała więc i pewno to lekarstwo nie działa na zawsze a że Magneto zaczął tak szybko odzyskiwać moc pewno ze względu na to że jest potężnym mutantem no i on bardzo chce odzyskać tą moc

na marginesie Storm jest boska :D jak zawsze z resztą ale jakby bardziej teraz ;) a nowa fryzurka jest SUPER

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

a może to przez moc tego feniksa jej włosy w szybkim tempie urosły? (oczywiście to moje przypuszczenie). Albo po prostu minęło trochę czasu.. jejku, czepiacie się szczegółów. :)

cream17

Racja!!!! Wierzchołek pionka ewidentnie drgnął, heh może jednak faktycznie nakreca 4 część tylko szkoda że bohaterów ubyło

Morfo_2

ubyło? możecie mi powiedzieć kogo, bo do tej pory nie miałam okazji zobaczenia filmu...
a co do czwartej części została ona potrwierdzona, że będzie, ale kiedy i jaki tytuł... gdześ go widziałam ale nie wiem gdzie.
a i jescze jedno. widziałam zdjęci i ożecie mi powiedzieć dlaczego Logan całował się z Jean (bo to chyba ona)?

ocenił(a) film na 7
martyna0708

Logan całował się z Jean bo był jej niedoszłym dziadkiem ale ona o tym nie wiedziała i myślała że to Wolverine

ocenił(a) film na 8
martyna0708

widziałaś tytuł, a był w tym śnie smok?

deamon82

i dwie księżniczki. gzdieś przeczytałam, ale wydaję mi się ze to był ten tytuł filmu i Volverinie.

ocenił(a) film na 7
cream17

żecz - żeczywiście żeczownik
żondzisz!

ocenił(a) film na 8
cream17

masz racje poruszył sie :) ale ja myśle że chodziło o to że remedium może działać na mutanty 3 kategorii . Magneto był przecież powyżej tej kategorii i u niego mogło remedium działać na określony czas .

ocenił(a) film na 8
Gizmo77

Ogólnie działa na określony czas, Leech nie odbiera mocy na stałe, tylko w momencie jego obecności. Więc myślcie trochę.

ocenił(a) film na 8
cream17

Przykro mi to mówić ale był to ostatnio odcinek którzy producenci chcieli wyprodukować taka jest oficjalna wersja. Teraz chcą tylko wydać film o Wolverine oraz o Magneto. Gdyż jak fajni serii wiedzą nie moze istniec dalej film bez Pheonixa i Xaviera

ocenił(a) film na 8
ol3szko

Dobra prowokacja, ale nie udało się ci...

ocenił(a) film na 8
ol3szko

Remedium po jakimś czasie przestaje działać. Jeśli chcieliby stworzyć 4 film to musieliby ożywić wszystkie postacie zabite przez feniksa (czyli feniks zabity ,reszta powraca), Jean nie wróciłaby bo to była ona pogrążona w mocy.

PS.Włosy Storm powinny być białe tak jak w poprzednich częściach ,jej ciało było opalone : odzawało pogodę (słońce) ,a włosy białe (śnieg)

ocenił(a) film na 7
ol3szko

Jak byś oglądał film do końca a nie wyłączył na napisach (tudzież wstał w kinie na napisach) to byś wiedział, że Charles przeżył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones